Ekologiczne torby reklamowe

Torby reklamowe

Torby reklamowe

W dobie rosnącej świadomości społecznej w zakresie ochrony naturalnego środowiska, rośnie również zapotrzebowanie na różnorodne produkty ekologiczne. Ekologia jest nadzwyczaj częstym słowem używanym w bardzo wielu okolicznościach. Jedną z nich jest reklama i marketing. Wiele korporacji chcąc polepszyć swój wizerunek, w prowadzonych kampaniach reklamowych wykorzystuje ekologiczne gadżety reklamowe, które są wyjątkowo mile postrzegane przez dużą liczbę klientów i kontrahentów. O tym, jak wykorzystać ekologię do promowania swojej firmy, przeczytasz poniżej.

Bawełna zamiast folii

Wśród różnorodnych gadżetów reklamowych nawiązujących do ochrony naturalnego środowiska, duża popularnością cieszą się ekologiczne torby reklamowe z bawełny. W wielu polskich miastach władze podjęły uchwałę o zakazie rozdawania przez handlowców zwykłych foliowych reklamówek. Niektóre sklepy wprowadziły więc sprzedaż toreb biodegradowalnych a także toreb z tkanin ekologicznych. Większość dużych marketów posiada własny wzór torby na zakupy, który za niewielkie pieniądze może nabyć każdy klient sklepu. Z uwagi na dużą wytrzymałość, wspomniane torby reklamowe sklepów spełniają bardzo wiele funkcji. Z jednej strony zmniejszają ilość sprzedawanych i puszczanych w obieg zwykłych toreb foliowych, a z drugiej wpływają na zwiększenie popularności sklepu.

Nadruki na torbach reklamowych – skutecznym nośnikiem reklamy

Handlowcy, którzy wprowadzają do obiegu personalizowane torby reklamowe z nadrukowanym logo sklepu lub sieci sklepów, mogą liczyć na ich długotrwały okres używania. Im torba będzie lepszej jakości, tym większa jest również szansa na dłuższe używanie i tym samym dłuższą ekspozycję reklamowego nadruku.

Obecnie nie tylko handlowcy decydują się na ta formę reklamy. Jak się bowiem okazuje, klienci nie chcą posiadać wyłącznie toreb wiążących ich z określoną siecią sklepów. Stąd coraz więcej firm, obok klasycznych gadżetów reklamowych, takich jak smycze, ceramiczne kubki, breloki do kluczy i parasole, wprowadza do obiegu również torby na zakupy.